فواید استفاده از ترامپولین

فواید استفاده از ترامپولین

شاید فکر کنید برای ترامپولین پیر شده اید، اما این ورزش برای سلامت تان خوب است! تحقیقات نشان داده استفاده از ترامپولین در هر سنی مفید است. کلید این ورزش، انتخاب سایز مناسب با شرایط زندگی و نیازهای شماست. 1- وزن را کاهش می دهد 2- ورزشی با شدت پایین 3- انرژی را افزایش می دهد 4- مفید برای قلب 5- سیستم عصبی را تسکین نموده و توسعه می دهد 6- بهبود عملکرد غدد لنفاوی 7-تقویت تعادل و هماهنگی 8-کمک به دفع سموم می کند

صنعت شهربازی و رونق آن در شهرهای مختلف ایران

صنعت شهربازی و رونق آن در شهرهای مختلف ایران

صنعت شهربازی، صنعتی جدید و تازه شکل گرفته خصوصا در ایران می باشد. صنعتی که برای تفریح مردم بنا شده و سال هاست که مردم برای گذراندن اوقات فراغت خود در ایران و سایر نقاط جهان به پارک ها می روند. هرچند که سرانه فضاهای سبز و پارک ها نسبت به جمعیت شهر ها در ایران نسبت سایر مناطق جهان بسیار کم می باشد. صنعت شهربازی و فضای سبز نقش عمده ای در بهبود شرایط زندگی و بالابردن نشاط در جامعه دارد. لذا بایستی این موضوع در صدر موضوعات در دست اقدام شهرداری های مناطق مختلف شهرها قرار بگیرد تا با ساخت شهربازی ها و پارک ها و فضاهای سبز به تناسب جمعیت شهرها، روحیه نشاط و سرزندگی را در بین مردم افزایش دهد.

دلایل ضرورت بازرسی فنی وسایل تفریحی شهر بازی ها و پارک بازی ها

دلایل ضرورت بازرسی فنی وسایل تفریحی شهر بازی ها و پارک بازی ها

بخش بازرسي تجهيزات شهربازي يكي از بخشهاي واحد مهندسي بازرسي تجهيزات صنعتي و مواد ميباشد كه با هدف ايمن سازي مراكز تفريحي بر اساس استانداردهاي ملي ذيربط از سال 1381 فعاليت گسترده اي در سطح كشور آغاز نموده است. اين بخش با اتكا به توان كارشناسان متخصص و مجرب و پشتيباني سازمان استاندارد و ساير ارگانهاي ذيربط خدمات با ارزشي در راستاي ايمن سازي مراكز تفريحي به هموطنان ارائه نموده است در سالهاي گذشته بروز اتفاقات ناگوار حاكي از عدم رعايت نكات ايمني و بروز نقص در وسايل تفريحي و كم توجهي برخي از سازندگان، وارد كنندگان و بهره برداران وسايل تفريحي بوده است. بر اين اساس از ابتداي دهه نود بخش بازرسي تجهيزات شهربازي فعاليت خود را در راستاي ايمن سازي مراكز تفريحي آغاز نمود و پس از ابلاغ رسمي سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مبني بر الزامي بودن استاندارد سازي مراكز تفريحي از ابتداي سال 87 به طور وسيعي گسترش داد.