1- زیپ لاین آتشفشان آرِنال | Arenal Volcano

تصور کنید در ارتفاع هستید و زیر پای شما دهانه‌ی یک آتشفشان قرار دارد، چه حسی به شما دست می‌دهد؟ نگران می‌شوید و یا شاید هم جیغ بلندی بکشید. بله، این همان حسی است که بعد از سوار شدن بر زیپ‌لاین آرِنال به شما دست می‌دهد. 
اگر اهل سفر و گردش باشید، می‌دانید کشور کاستاریکا از مهم‌ترین پاتوق‌های گردشگری و طبیعت‌گردی دنیاست و از پرطرفدارترین تفریحات هیجان‌انگیز در کاستاریکا نیز استفاده از زیب‌لاین آتشفشان 7000 ساله آرنال است. 

هزینه ورودی زیپ لاین آتشفشان آرِنال: 69 دلار

 

2- زیپ لاین وایهکی در نیوزلند | Waiheke Island, New Zealand

منطقه‌ی وایهکی از مهم‌ترین مناطق توریستی نیوزلند محسوب می‌شود. وجود پارک جنگلی وایهکی و بزرگ‌ترین زمین گلف نیوزلند، فرصت خوبی برای علاقه‌مندان به ورزش و تفریح فراهم می‌کند. علاوه بر گلف بازی و کمپ در پارک جنگلی، هیجان زیپ‌لاین معروف نیوزلند را هم از دست ندهید. 
از منحصربه‌فردترین ویژگی زیپ‌لاین وایهکی Waiheke نیوزلند، وجود دو خط زیپ‌لاین موازی است. بنابراین می‌توانید خود و همراهان سفرتان با همدیگر و هم‌زمان تجربه‌ی زیپ‌لاین را داشته باشید.

هزینه ورودی زیپ‌لاین وایهکی نیوزلند: 86 تا 90 دلار 

 

 

 

3- زیپ لاین مانستر اُروکویس تُورو وِردِه | Orocovis Toro Verde

از مشهورترین زیپ‌لاین‌های چهارفصل دنیا زیپ‌لاین مانستر تُورو وِردِه در جزایر پورتوریکو است. این زیپ‌لاین 1 و نیم مایل (حدود 4.2 کیلومتر) طول دارد و به همین خاطر در سال 2016 به‌عنوان طولانی‌ترین زیپ‌لاین دنیا معرفی شد. پیشنهاد می‌کنیم زمانی که هوا بارانی است از این زیپ‌لاین استفاده کنید تا از برخوردِ قطرات باران به پوستتان زمانی که با سرعت 90 مایل بر ساعت در لابه‌لای درختان در حرکت هستید، لذت ببرید. 

قیمت حدودی زیپ لاین اُروکویس پورتوریکو: 185 دلار

 

 

4- زیپ لاین لابادی، هائیتی یا دراگون برث | Labadee

یکی از طولانی‌ترین زیپ‌لاین‌های دنیا در سطح اقیانوس زیپ‌لاین لابادی در کشور هائیتی است که با نام دراگون برث (Dragon’s Breath) هم شناخته می‌شود که به معنای نفس اژدهاست. این زیپ‌لاین در ارتفاع 500 پایی از سطح دریا قرار دارد و می‌توانید با استفاده از آن با سرعت حدود 50 مایل بر ساعت از بالای اقیانوس و جزایر هائیتی عبور کنید. 

هزینه ورودی زیپ لاین دراگون یا لابادی هائیتی: 95 تا 100 دلار

 

 

5- زیپ لاین اِستُو در شهر ورمانت آمریکا | Stowe, Vermont

زیپ‌لاین استو ورمانت از مشهورترین زیپ‌لاین‌های جنگلی دنیاست. به گفته گردشگران دو فصل عالی برای استفاده از زیپ لاین استو وِرمانت وجود دارد، پاییز و زمستان. جالب است بدانید بسیاری از عکس‌های سلفی از جنگل ورمانت از طریق زیپ‌لاین گرفته می‌شود. زیپ‌لاین اِستُو مانند زیپ‌لاین ویهگ نیوزلند این امکان را دارد که دو نفر هم‌زمان باهم سوار شوند. 

هزینه ورودی زیپ لاین اِستُو ورمانت: 87 تا 99 دلار

 

 

6- زیپ لاین جَگوار کیو | Jaguar Cave

کشور بلیز (Belize) که تا سال‌ها مستعمره کشورهای هم‌جوار خود بود پس از استقلال سیاسی به دلیل مدیریت درست صنعت گردشگری خود، رشد کرد و شکوفا شد. پتانسیل اصلی گردشگری بلیز به طبیعت‌گردی و گردشگری فرهنگی بر پایه تمدن مایا برمی‌گردد؛ اما علت شهرت زیپ‌لاین جَگوار بلیز آمریکای مرکزی عبور آن از غاری به همین نام است. 
در تمام ‌مسیر زیپ‌لاین، فیلم کوتاهی از سرگذشت مردم بلیز بخش می‌شود، این در حالی است که زیپ‌لاین سواران لحظه‌ای در روشنای روز و لحظه‌ای در تاریکی غار هستند. اگر به این زیپ‌لاین بروید، مسیر عبوری شما از بالای رودخانه‌ی بلیز، غار جَگوار و خانه‌های بومی است که اگر شانس یارتان باشد، می‌توانید برای چند ثانیه رقص مردم بومی بلیز و سرخ‌پوستان را مشاهده کنید. 

 

7- زیپ لاین برج ایفل فرانسه | Eiffel Tower, France

اگر شلوغی محوطه برج ایفل شما را اذیت می‌کند و یا دوست دارید سریع به طبقات بالای برج برسید، می‌توانید از زیپ‌لاین برج ایفل استفاده کنید. برج ایفل پاریس پربازدیدترین جاذبه‌ی توریستی جهان است و همیشه مملو از جمعیت می‌باشد. بنابراین شما می‌توانید با استفاده از زیپ‌لاین علاوه بر تجربه‌ی سرعت 50 مایل بر ساعت (حدودا 90 کیلومتر بر ساعت) هم‌زمان از نمای شهر پاریس نیز لذت ببرید تا به برج ایفل برسید. 

هزینه ورودی زیپ‌لاین برج ایفل: قیمت زیپ‌لاین به‌صورت ترکیبی با سایر تورهای برج ایفل حساب می‌شود. 

 

8- آیسی استِرِیت پُینت یا تنگه آلاسکا | Icy Strait Point, Alaska

آلاسکا به دلیل وجود یخچال‌های عظیم و کوه‌های متعدد در میان ورزشکاران و ماجراجویان مشهور است. یکی از بزرگ‌ترین زیبپ‌لاین‌های دنیا که بر فراز کوه و یخچال‌های طبیعی قرار دارد زیپ‌لاین آلاسکا است که وسعت تقریبی آن برابر با 18 زمین فوتبال استاندارد است. از جذابیت‌های دیگر زیپ لاین آلاسکا امکان استفاده‌ی همزمان 8 نفر از آن است. این یعنی می‌توانید به مدت یک ساعت و نیم به‌صورت تیمی هیجان عبور از ارتفاعات و جنگل آلاسکا را تجربه کنید. 

هزینه ورود زیپ لاین های آیسی استریت آلاسکا: عموما بسته به تعداد افراد و مسافتی که تمایل دارید طی کنید متفاوت است

 

9- زیپ لاین دبی | Jebel Jais Flight

در میان ‌برترین‌های دنیا همیشه جایی برای نام دبی وجود دارد. در زمینه‌ی زیپ‌لاین نیز دبی خود را به رقبای دیگر رساند و توانست رکورد بلندترین زیپ‌لاین شهری دنیا را به نام خود ثبت کند. این زیپ‌لاین از رأس الخیمه دبی تا کوه جیص ادامه دارد و می‌تواند روزانه 400 نفر را جابه‌جا کند. 
زیپ‌لاین دبی که به نام پرواز بر فراز جبل جیص (Jebel Jais Flight) یا جبل جیص فلایت مشهور است، حدود ۲۸۳ کیلومتر طول و ارتفاع بالغ‌بر 1608 متر از سطح دریا دارد که معادل ۲۸ زمین فوتبال می‌شود. 

10-زیپ لاین دیوار بزرگ چین | Great Wall of China Zipline

نوبتی هم باشد نوبت به کشور عجیب چین می‌رسد. تصور کنید برای بازدید از دیوار بزرگ چین به‌جای قدم زدن پرواز کنید، چه حسی به شما دست می‌دهد؟
زیپ‌لاین "سیماتای" در چین چشم‌انداز فوق‌العاده زیبایی از دیوار بزرگ چین به شما می‌دهد. یعنی این بار به‌جای آنکه سلفی با پس‌زمینه‌ی دیوار چین بگیرید؛ می‌توانید عکس هوایی خاص بیاندازید. 

منبع: بازی سایت

نظر بدهید